Kaymo ECO-PB18G32 Pneumatic Brad Nailer Grey with Red 10 - 32 mm
New
  • Model: ECO-18G32
Products Sold: 0
Product Views: 4343
  • Rubber comfort grip. 360 degree exhaust.
  • Fasteners recommended: 10 - 32 mm. PRESSURE: 60- 90 psi.
  • SOFAS: To fix 3mm / 4mm veneer to wooden frame, CHAIRS:To fix upholstery to chair / stool base
  • All spare parts & servicing are available in Kaymo.
Product Description
Kaymo Pneumatic Brad Nailer ECO-PB18G32
Kaymo-ECO-PB18G32-Pneumatic-Brad-Nailer-Grey-with-Red-10-32-mm-ECO-18G32
Kaymo Pneumatic Brad Nailer
PNEUMATIC BRAD NAILER KAYMO ECO-18G32
  • Rubber comfort grip
  • 360 degree exhaust.
  • Fasteners recommended: 10 - 32 mm.
  • PRESSURE: 60- 90 psi.
Weight: 1.2 KG
Pressure: 60 to 90 pis | Brad Nail Type: F Series
APLICATION
  • SOFAS: To fix 3mm/ 4mm veneer to wooden frame